“Maria i Magdalena” – spektakl teatralny o rodzinie Kossaków – wywiad z odtwórczyniami głównych ról

Reklama - Advertisement
27 października o godz.18:30 w Centrum Polsko- Słowiańskim, na 177 Kent Street odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu Theatre and Opera Society „THEOS” pod tytułem „Maria i Magdalena”, którego bohaterkami są dwie niezwykłe kobiety epoki międzywojennej. Pierwsza to wspaniała poetka Maria Pawlikowska – Jasnorzewska (w tej roli Anna Kucay), druga to jej siostra, pisarka–satyryk Magdalena Samozwaniec (w tej roli Katarzyna Drucker). Były one córkami słynnego malarza Wojciecha Kossaka oraz wnuczkami Juliusza Kossaka. Przedstawienie oparte jest na scenach z życia rodziny Kossaków zaczerpniętych z książki „Maria i Magdalena” napisanej przez Magdalenę Samozwaniec, która była swoistym kronikarzem rodzinnym opisującym w sposób lekki i dowcipny fragmenty z ich życia. Wszystko jest poprzeplatane wierszami Marii Pawlikowskiej –Jasnorzewskiej w formie recytacji i śpiewu. Usłyszymy muzykę lat międzywojennych w wykonaniu Ala Wernera oraz piękne kompozycje nieżyjącego Mirosława Kucaya, znanego polonijnego muzyka jazzowego, które zostały specjalnie skomponowane do tego przedstawienia.
 
Występują:
Maria Pawlikowska – Jasnorzewska – Anna Kucay
Magdalena Samozwaniec – Katarzyna Drucker
Scenariusz – Anna Kucay
Reżyseria i Kostiumy – Anna Kucay i Kasia Drucker
Muzyka: Al Warner i Mirosław Kucay
Oprawa Muzyczna: Tadeusz Nowak
Światło i Dźwięk: Krzysztof Bućko
 
W wywiadzie dla Radio RAMPA Katarzyna Ducker i Anna Kucay opowiedziały o kulisach wystawianej przez nich sztuki. Zapraszamy do wysłuchania wywiadów oraz w imieniu organizatorów do obejrzenia spektaklu teatralnego.
 

 

 
 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here