Mateusz Sakowicz pozytywnie zaopiniowany na stanowisko Konsula RP w NYC

Poland in UN/Twitter
Reklama - Advertisement

Mateusz Sakowicz został pozytywnie zaopiniowany na stanowisko Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku, podczas posiedzenia komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą w czwartek. 

Mateusz Sakowicz pracował m.in. jako radca minister/zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy NZ w Nowym Jorku.

Również w czwartek, Komisja zaopiniowała pozytywnie Paulinę Kapuścińską na stanowisko Konsula w Los Angeles, oraz Agnieszkę Glorię Kamińską na stanowisko Konsula w Mediolanie. 

Transmisję Komisji można obejrzeć pod linkiem:

https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisje.xsp?unid=0B1D69E16F9D6F49C1258B46003F0956# 

Z informacji jakie uzyskało Radio RAMPA, wynika, że w pozytywne zaopiniowanie kandydata oznacza, że może on pojawić się w placówce w każdej chwili. 

Pan Sakowicz, zastąpi na stanowisku Konsula Adriana Kubickiego, którego kadencja dobiegła końca. Konsul Kubicki piastował stanowisko od marca 2020 roku. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here