Matylda wygrywa z rakiem – kolejny szczęśliwy finał w Nowym Jorku

Matylda, Beata, Łukasz Jastrowicz
Reklama - Advertisement

Matylda Jastrowicz dokładnie dzisiaj skończyła 14 miesięcy. Już niedługo minie 10 miesięcy od kiedy zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy oka. Dzięki swoim rodzicom, Beacie i Łukaszowi, Matylda podjęła walkę z chorobą. I wspólnie tą walkę wygrywają. Po drodze, rodzina Matyldy spotkała wielu życzliwych ludzi, z wielkim sercem. Akcję Oczko Matyldy na Facebooku wsparło kilka tysięcy osób. To dzięki nim, udało się zrealizować szansę odzyskania pełni zdrowia – leczenie u dr Davida H. Abramsona w szpitalu Memorial Sloan Kettering na Manhattanie – u jednego z najlepszych specjalistów na świecie. Leczenie w Nowym Jorku daje aż 99% szansy na wyleczenie. 

Już wkróte Matylda poddana zostanie ostatniej chemii, a następnie ona i jej rodzina, z dużą ulgą, wrócić będą mogli do Polski. W Nowym Jorku, Matylda z rodzicami byli pod opieką grupy wolontariuszy z Polish Parents Pomagają.

Właśnie dzisiaj, Beata Jastrowicz, czyli mama Matyldy, odwiedziła studio Radio Rampa. Rozmawialiśmy o diagnozie, podejściu rodziców, o tym jak zaistniałą sytuację znosi sama Matylda, a przede wszystkim o tym, jak ważna jest wiara w to, że żadna kwota pieniędzy, żadne przeszkody, nie są wystarczające, aby nie podjąć walki o zdrowie swojego dziecka.

Zapraszamy do wysłuchania tak naprawdę pozywtywnej i pełnej nadziei historii.

Rodzina Jastrowiczów wraz z Martą Godlewską z Polish Parents Pomagają
Rodzina Jastrowiczów wraz z Martą Godlewską z Polish Parents Pomagają
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here