Mężczyzna z Linden aresztowany za handel bronią w Nowym Jorku

52-letni mieszkaniec Linden, Abdul Davis, oskarżony został przez prokuratora okręgowego na Manhattanie, o nielegalny handel bronią w Nowym Jorku. W ciągu 13 miesięcy, Davis sprzedał ponad 82 sztuki broni, wraz z amunicją, o łącznej wartości ponad $94,000. Nieświadomy niczego, broń sprzedawał policjantowi, który działał pod ukryciem i podawał się za lokalnego handlarza bronią.

Według biura prokuratora, w sumie aresztowanych zostało sześć osób, wśród nich również partnerka Davisa, 50-letnia Shelita Funderberk, oskarżona o pomoc Davisowi.

W oskarżeniu czytamy, że pomiędzy marcem 2015 a kwietniem 2016, Davis dokonał 26 transakcji, w sumie sprzedając 67 pistoletów, 8 rewolwerów, 5 karabinów, 2 flint (shotgun), oraz odpowiednią amunicję. Wszystkie transakcje miejsce miały przy West 166 Street i Saint Nicholas Ave. na Manhattanie. Średnia cena za jedną sztukę broni to $1,150.

Davis  broń kupował u czterech dilerów ze stanów Virginia i Georgia, którzy również są oskarżonymi w sprawie.

Prokurator nawołuje o zaostrzenie kary dla osób oskarżonych o posiadanie lub sprzedaż ponad 20 sztuk broni. W tej chwili, bez względu na to czy oskarżony sprzeda 10 czy 10,000 sztuk broni, grozi mu taka sama kara (class B felony). Za tzw. class B felony, grozi minimum 5 lat więzienia. Za proponowane przez prokuratora podwyższenie oskarżenia do class A-1 felony, groziłoby od 15 lat pozbawienia wolności.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here