Mike Pence w Warszawie: USA stoi ramię w ramię z Polską

Reklama - Advertisement

Wiceprezydent USA Mike Pence zapewnił, że Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Polską. Wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wziął udział w spotkaniu z polskimi i amerykańskimi żołnierzami na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.
W przemówieniu Mike Pence podkreślił, że “Stany Zjednoczone Ameryki stoją ramię w ramię z Polską jako częścią najbardziej udanego w historii świata przymierza wojskowego, i zawsze tak będzie.”

Wiceprezydent USA zapewnił Polaków, że “Stany Zjednoczone nigdy nie zawahają się wywiązać się z zobowiązania wspólnej obrony”.
Przywołując słowa prezydenta Donalda Trumpa sprzed dwóch lat wyraził przekonanie, że Zachód nigdy nie zostanie złamany. “Nasze wartości zwyciężą, nasze narody będą się rozwijać, a cywilizacja zatriumfuje”. “Nasza wspólna siła wojskowa jest niezrównana, nasze siły są gotowe do reagowania wszędzie na świecie” – podkreślił Mike Pence.

Spotkanie z polskimi i amerykańskimi żołnierzami rozpoczęło uroczyste potwierdzenie przez szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka zawarcia polsko-amerykańskiej umowy na dostawę zestawów artylerii rakietowej dalekiego zasięgu HIMARS.

Podpisany kontrakt przewiduje dostawę – w ramach programu HOMAR – 20 wyrzutni z amunicją i sprzętem towarzyszącym. Umowa będzie dotyczyła dostawy pierwszego dywizjonu. W jego skład wejdzie 18 wyrzutni bojowych i dwie wyrzutnie do szkolenia wraz z zapasem amunicji. Dostawy będą realizowane do 2023 roku.

Wiceprezydent USA Mike Pence weźmie udział w rozpoczynającej się wieczorem w Warszawie konferencji bliskowschodniej.

Do polskiej stolicy mają przyjechać ministrowie spraw zagranicznych z całego świata, by próbować znaleźć rozwiązanie dla najbardziej palących bliskowschodnich problemów. Organizatorami budzącego emocje spotkania są Stany Zjednoczone i Polska.

(IAR)

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here