Minister Edukacji Narodowej dla Polonijnych uczniów i nauczycieli

Reklama - Advertisement

Spotkanie z uczniami szkół polskich, lekcja w P.S. 34, czyli jedynej na wschodnim wybrzeżu szkole w której istnieje polsko-angielski program dwujezyczności, a także działania w kierunku ułatwienia współpracy z wydziałem edukacji amerykańskiej – tak w skrócie opisać można wizytę Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, w Nowym Jorku.

Podczas rozmowy z Radio RAMPA, Minister tłumaczy cel swojej wizyty, podkreślając, że najważniejsze kroki dotyczą wprowadzenia przywilejów nauczycielskich i uczniowskich dla grona pedagogicznego i uczniów szkół polskich, tak aby funkcjonowały one na równi z tymi obowiązującymi w Polsce. Ponadto, pytamy o to ile osób wciąż opuszcza Polskę, aby studiować za granicą, ile z tych osób wraca i co w tej sprawie planuje rząd.5-25-16 Anna Zalewska - IMG_9951

Jakie elementy szkolnictwa amerykańskiego, do Polski przywieźć będzie chciała Pani Minister?

Spotkanie jest również świetną okazją do tego aby podsumować ostatnie pół roku działalności rządu PiS, a tym samym, Ministerstwa Edukacji pod sterami Pani Minister Zalewskiej.

Posłuchajcie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here