Minister Gliński o otwarciu Instytutu Pileckiego w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński odwiedził otwierany właśnie oddział Instytutu Pileckiego w Nowym Jorku. Będzie to trzecie biuro Instytutu poza Polską. W wywiadzie dla Polskiego Radia minister powiedział, że zadaniem ośrodka będzie przedstawianie prawdy historycznej o skutkach II wojny światowej.

Minister Piotr Gliński poinformował, że nowojorski oddział Instytutu Pileckiego będzie trzecim poza Polską. Dwa pozostałe znajdują się w Berlinie i Raperswillu.

“Nowy Jork jest takim miejscem, gdzie bardzo wiele wpływowych osób i instytucji funkcjonuje i działa, i dlatego otwieramy oddział Instytutu Pileckiego w Nowym Jorku”.

Piotr Gliński dodał, że Instytut ma walczyć o prawdę historyczną na temat drugiej wojny światowej, “ale nie tylko, o tym jak wyglądała II wojna światowa, o ty, że Polacy nie byli współsprawcami holokaustu, jak niektórzy chcieliby nas widzieć”.

Profesor Gliński dodał, że jednym z celów Instytutu będzie informowanie o polskim raporcie dotyczącym strat, jakie Polska poniosła w wyniku II wojny światowej.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here