Mocna polska grupa na nowojorskim maratonie

Artur Tyszuk
Advertisement - Reklama

Maraton nowojorski jest największym na świecie biegiem tego typu, w którym bierze udział ponad 50 tysięcy osób z ponad 100 krajów świata. W tym roku, 49. maraton odbywa się 3 listopada, a wśród biegaczy, grupa około 500 Polaków.

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem maratonu, na antenie Radio RAMPA 620 AM gościliśmy Artura Tyszuk z Polska Running Team. Artur trzy tygodnie temu zakończył maraton w Chicago pobijając swój życiowy rekord i osiągając czas 2h 48 minut! Maraton nowojorski przebiegł już nie raz, a w tym roku, będzie kibicował biegnącym.

Rozmawiamy o tym jakie wydarzenia miejce mają w Nowym Jorku w związku z maratonem, kto tworzy polską reprezentację i jakich gwiazd z Polski możemy wypatrywać; gdzie spotyka się Polonia aby kibicować? A także o tym, czy maratończycy korzystają na zmianie czasu i jak wyglądają ich ostatnie godziny przed rozpoczęciem biegu.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here