Na Hawajach wzrosła liczba ofiar pożarów

Reklama - Advertisement

Liczba ofiar śmiertelnych pożarów na Hawajach wzrosła do 96. Tym samym to najbardziej tragiczne pożary, jakie nawiedziły Stany Zjednoczone w ostatnim stuleciu. Lokalne władze ostrzegają, że liczba zabitych może być znacznie wyższa.

Burmistrz Maui Richard Bissen Junior powiedział w telewizji ABC News, że wyspa jest spustoszona i wygląda jak po wybuchu bomby. Jak dodał, wciąż trwa akcja ratunkowa w poszukiwaniu zaginionych:

“Zajmuje się tym policja i gwardia narodowa. Otrzymaliśmy również pomoc od straży przybrzeżnej. Mamy kilka psów, które przybyły dziś na Maui. Wobec tego będziemy zwiększać obszar poszukiwań. Akcja trwa już dwa dni, udało się nam znaleźć 53 ciała”.

Burmistrz Maui podziękował również za wsparcie w formie darowizn i ofert pomocy, które spływają po pożarach:

“W tej chwili skupiamy się na walce z pożarami, ratowaniu życia tam, gdzie możemy i zapobieganiu dalszym szkodom. Etap dochodzenia nadejdzie, gdy będzie na to odpowiedni moment. Ale w tej chwili naszym celem jest zaapelowanie do całej społeczności. Muszą wiedzieć, że pracujemy razem. Dostaliśmy już tak wiele darowizn”.

Pożary są największą katastrofą w historii Hawajów i największymi od ponad stu lat w Stanach Zjednoczonych, odkąd w 1918 roku ogień w Minnesocie i Wisconsin zabił 453 osoby.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Lieutenant Governor Sylvia Luke/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here