Pożar w Maui – polski przewodnik i mieszkaniec Hawajów o sytuacji dla RAMPA TV

Reklama - Advertisement

Liczba ofiar śmiertelnych pożarów na hawajskiej wyspie Maui wynosi 96 osób, ale niestety, ostatecznie ofiar na pewno będzie więcej. Już teraz władze informują, że to najbardziej tragiczne pożary, jakie nawiedziły Stany Zjednoczone w ostatnim stuleciu. Zniszczona została historyczna część wyspy Lahaina – dom dla tysięcy osób, w tym rdzennych Hawajczyków, a także, region uwielbiany przez turystów. 

O sytuacji na Hawajach opowiada w RAMPA TV Nikodem Pikor – polski przewodnik po wyspach, właściciel Hawaii Polonia Tours – jedynego polskiego tour operatora na archipelagu, rezydent Honolulu na wyspie Oahu od 17 lat, a także, przyjaciel i osoba wspierająca Konsulat Honorowy RP w Honolulu, zastępujący Bożenę Jarnot w jej obowiązkach pod jej nieobecność na wyspach.

Gość RAMPA Tv tłumaczy sytuację na wyspie Maui, przedstawia specyfikę regionu, informuje o reakcji władz oraz tłumaczy, że nie zostały wystosowane konieczne działania prewencyjne. 

Nikodem Pikor podkreśla, że na wyspie Maui nie ma obecnie już polskich turystów, ale byli i to w części najbardziej dotkniętej – czyli w Lahainie. Przewodnik podkreśla też, że pozostała część archipelagu nie dotknięta jest pożarami i bezpieczna jest do zwiedzania. 

Gość RAMPA Tv mówi również o działaniach podjętych przez władze federalne oraz o solidarności i sile lokalnej społeczności, która jak mówi, kluczowa będzie w odbudowie Maui. 

Zapraszamy. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here