Reklama - Advertisement

Liczba ludzi na Ziemi przekroczyła 8 miliardów – poinformowała Organizacja Narodów Zjednoczonych. Według wyliczeń ONZ stało się to tej nocy (11-15-22).

W przeciwieństwie do podobnych wyliczeń sprzed lat ONZ nie poinformowała, kto jest 8-miliardowym mieszkańcem Ziemi. Wiadomo natomiast, że ludzka populacja przekroczyła próg 8 miliardów w 11 lat po tym, jak przekroczyła próg 7 miliardów. 

Szacunki ONZ wskazują, że 9 miliardów ludzi będzie na Ziemi ludzi za 15 lat, a 10 miliardów do roku 2080. 

Pierwszy miliard ludzkość przekroczyła w 1804 roku, a wraz z erą nowoczesności rozpoczął się szybki przyrost liczby ludności na globie, który osiągnął apogeum w II połowie XX wieku. Potem liczba urodzeń zaczęła nieznacznie spadać.
Eksperci ONZ podkreślają, że obecnie ludzie żyją dłużej niż przed wiekami, a to dzięki opiece medycznej, dostępie do czystej wody i znacznie wyższym poziomie higieny.

Obecnie liczba ludności najszybciej rośnie w Afryce i w Azji, a najwolniej w Europie.

/IAR/RadioRAMPA/

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here