Reklama - Advertisement

Burmistrz Eric Adams i komisarz DOT Ydanis Rodriguez ogłosili, że miasto Nowy Jork przekroczyło zobowiązanie co do poprawy 1000 najważniejszych skrzyżowań – tylko w tym roku.

To kolejny krok administracji Adamsa w zakresie poprawy bezpieczeństwa na ulicach – po wprowadzeniu całodobowych fotoradarów i prawie 1 miliardowej inwestycji w poprawę planu ulic Nowego Jorku.

Burmistrz i komisarz wyznaczyli nowy, bardziej ambitny cel – poprawienie bezpieczeństwa na 1400 skrzyżowań – jeszcze do końca 2022 r.

DOT wykorzystał wszystkie dostępne narzędzia do poprawy bezpieczeństwa na dokładnie 1200 skrzyżowaniach – przede wszystkim tam gdzie dochodzi do 55 procent śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych i 79 procent obrażeń pieszych.

„W styczniu podjęliśmy zobowiązanie: ogłosiliśmy skrzyżowania »świętymi przestrzeniami« i zobowiązaliśmy się do poprawy bezpieczeństwa na 1000 z nich – a dziś możemy z dumą powiedzieć, że zarówno przekroczyliśmy tę obietnicę, jak i że jeszcze nie skończyliśmy”. Komisarz DOT Rodriguez . „Do końca roku wspaniały zespół DOT wykorzysta swój zestaw narzędzi do poprawy bezpieczeństwa, aby zwiększyć nasze całkowite zaangażowanie. Nowy Jork jest wzorem dla miast w całym kraju, a te wysiłki pokazują, że ta administracja jest zaangażowana we wdrażanie naszego pełnego zestawu narzędzi, aby nasze ulice były bezpieczniejsze.”

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here