Reklama - Advertisement

“To korzyść dla USA, Polski i całego NATO” – tak ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski mówi o polsko-amerykańskiej współpracy w serwisowaniu myśliwców F-16.
Wojskowe Zakłady Lotnicze numer 2 w Bydgoszczy odebrały pierwszą tego typu maszynę amerykańskich sił stacjonujących w Europie. Do końca roku do bydgoskich zakładów trafią jeszcze dwa takie samoloty bojowe.
Ambasador Mark Brzezinski podkreślił, że serwisowanie F-16 jest poważnym zadaniem, a krytyczne elementy konstrukcji tych samolotów będą naprawiane w Polsce. Dzięki temu będzie można dłużej użytkować maszyny:

“Jesteśmy przekonani, że tym samolotom zostanie przywrócona pełna sprawność, bo możemy liczyć na zaufanego partnera. Dziękuję Polakom i Polsce” – powiedział Mark Brzezinski.

Kontrakt na modernizację i serwisowanie amerykańskich F-16 zdobyło konsorcjum, w którym Wojskowe Zakłady Lotnicze numer 2 w Bydgoszczy współpracują z podmiotami w USA i Holandii. Wartość umowy to 365 milionów dolarów.

/IAR/RadioRAMPA

Zdjęcie: Twitter/Ambasador Mark Brzezinski

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here