Najgorzej jest w Warszawie… czy Polonia jest świadoma, jak zanieczyszczona jest stolica Polski?

Reklama - Advertisement

Problem zanieczyszczonego powietrza na świecie nie jest nowym zjawiskiem. Dotyczy on nas od wielu lat. W tym roku jednak szczególnie dał się we znaki mieszkańcom europejskich miast. Głównym kłopotem jest smog, czyli nienaturalne zjawisko atmosferyczne, intensywne zanieczyszczenia powietrza, powiązane z zamgleniem powietrza i bezwietrzną pogodą. Działalność człowieka ma ogromny wpływ na czystość środowiska. 

Zastanawiamy się zapewne jak sytuacja wygląda w Polsce. Otóż w kraju nie jest ciekawie. Warszawa ogłoszona została najbardziej zanieczyszczonym miastem całej Europy. Jakość powietrza w polskich miastach jest bardzo zła. Silne mrozy i brak wiatru spowodowały, że mieszkańcy, między innymi, Małopolski czy Śląska, oddychają bardzo zanieczyszczonym powietrzem – stężenie zanieczyszczeń przekroczone jest nawet sześciokrotnie. Apeluje się o pozostanie w domach i jak najrzadsze przebywanie na zewnątrz. 

Zapytaliśmy mieszkańców Greenpointu czy wiedzą, że to właśnie stolica Polski jest najbardziej zanieczyszczonym miastem Europy?

Jak zareagowała Polonia amerykańska? Jakie zdanie na ten temat mają rodowici mieszkańcy Warszawy, którzy obecnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych?

Zapraszamy na sondę przygotowaną przez Rampa TV.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here