Najważniejsze wiadomości 6-1-18

Date:

  1. Taryfy

Prezydent Donald Trump zarządził wprowadzenie taryf na stal i aluminium z Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej. Każde z Państw oraz Unia odpowiedziały, że narzucą podobne taryfy na amerykańskie produkty. Eksperci analizują, w zależności od tego jak z tworzeniem stali i aluminium poradzą sobie rodzime firmy, tak podniesie się cena produktów, które używają tych metali. 

2. Samantha Bee

Liberalna prezenterka Samantha Bee, prowadząca program “Full Frontal Samantha Bee,” nazwała Ivankę Trump “feckless c***”, po tym jak skomentowała zdjęcie opublikowane przez córkę Trumpa na Twitterze. Ivanka opublikowała zdjęcie z własnym synkiem, co prezenterka uznała za niestosowne, przywołując politykę wprowadzoną przez jej ojca, prezydenta, tzw. “zero tolerance policy”, która to praktyka daje strażnikom granicznym prawo do odebrania dzieci osobom, które przybywają do USA nielegalnie. Prezenterka publicznie przeprosiła, jednak wielu zastanawia się, czy nie powinien spotkać jej programu ten sam los, który spotkał serial Roseanne…
 

3. Prezydent Trump wybacza

Prezydent Donald Trump  powiedział w czwartek, że planuje ułaskawić Dinesh D’Souza a także przyznał, że ułaskawi lub załagodzi wyrok dla Marthy Stewart i byłego gubernatora Illinois Roda Blagojevicha. 

D’Souza, producent książek i filmów dokumentalnych, wysoko krytykujących Prezydenta Baracka Obamę oraz Hilary Clinton, w 2014 roku przyznał się do złamania praw finansowych kampanii, z związku z nielegalnymi kontrybucjami dla kandydata na senatora z partii Republikanów w 2012 roku. 

Martha Stewart została w 2004 roku skazana za oszustwa inwestycyjne. Stewart miała dostać poufną, niepubliczną informację, która pozwoliła jej na sprzedaż swoich udziałów ImClone Systems, a w związku z tym, uniknięcie strat przy spadku ich wartości. Została skazana na pięć miesięcy więzienia. Wypuszczono ją w 2005 roku.

Demokrata Blagojevich, został usunięty z urzędu gubernatora Illinois w 2009 roku, w związku z zarzutami korupcji, dotyczącymi jego “starań” do sprzedania otwartego siedzenia senackiego Baracka Obamy. Został skazany na 14 lat więzienia i odsiaduje wyrok w Federal Correctional Institute w Englewood, Colorado.

 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski
Artur Adamskihttp://www.RadioRAMPA.com
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...