Największy półmaraton w USA z udziałem polonijnych biegaczy

Reklama - Advertisement

21 maja 2022 roku na Brooklynie wystartuje największy półmaraton w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach przed pandemią Covid-19, uczestniczyło w nim około 30 tys. zawodników. Pandemia na 3 lata ściągnęła z kalendarza biegowego te zawody. Jak zaznacza organizator wydarzenia, New York Road Runners, z niecierpliwością czeka na tegorocznych biegaczy, po tak długiej przerwie.

Z nowojorskiego klubu biegowego Polska Running Team, w biegu zamierza wystartować aż 46 osób. Niektórzy z nich odbierali już swoje numery startowe. Pre-Party przy Brooklyn Bridge Park trwa od środy do piątku przed biegiem.

W dniu biegu, o 7 am, startuje pierwsza “fala,” czyli najszybci biegacze. Druga fala rusza 45 minut po nich, czyli 7:45 a.m.  Trasa półmaratonu przebiega z Prospect Park,  poprzez Ocean Parkway, aż do Coney Island Boardwalk. Dystans to 21 km i 95 m (13,1 mili).

Zapraszamy do kibicowania!

When we run together – everyone wins!

 

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here