Napoje słodzone szkodliwe tak samo jak papierosy?

Advertisement

Departament zdrowia miasta Nowy Jork rozpoczął kampanię, która porównuje napoje słodzone do papierosów.

Departament ostrzega, że napoje z dużą zawartością cukru, takie jak napoje gazowane, energetyczne, dosładzana herbata mrożona, mogą doprowadzić do choroby serca, cukrzycy drugiego typu, nadwagi i próchnicy zębów. Komisarz zdrowia Dr. Oxiris Barbot oświadczyła, że słodkie napoje mają tak samo niszczycielski i długotrwały efekt na nasze zdrowie jak palenie papierosów. Komisarz szczególnie przestrzega rodziców przed tym, aby nie podawali tego typu napojów swoim dzieciom. 

Według departamentu zdrowia, jedna na cztery osoby dorosłe w Nowym Jorku wypija przynajmniej jeden słodki napój dziennie. Gorzej jest u młodzieży: szacuje się, że jeden na trzech uczniów szkoły średniej sięga po słodzony napój każdego dnia. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here