NATO wzywa Rosję do zwrotu ukraińskich okrętów. Ukraina: stan wojenny od 28 listopada

Advertisement

NATO wzywa Rosję do natychmiastowego zwrotu ukraińskich okrętów i uwolnienia ich załogi. Poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg po spotkaniu ambasadorów państw NATO-wskich z ambasadorem Ukrainy. O specjalną naradę prosił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W niedzielę, dwa ukraińskie opancerzone kutry i holownik zostały ostrzelane i zatrzymane przez rosyjskie siły specjalne, kiedy próbowały przepłynąć przez Cieśninę Kerczeńską i wpłynąć na Morze Azowskie. 

Stan wojenny będzie wprowadzony na Ukrainie od 28 listopada – poinformował prezydent Petro Poroszenko. Ma obowiązywać przez miesiąc, a nie jak wcześniej informowano przez 2 miesiące. Ma to umożliwić przeprowadzenie wyborów prezydenckich 31 marca 2019 roku. Ukraiński przywódca zapewnił też, że w związku ze stanem wojennym prawa obywateli nie będą ograniczone.

Posłuchajcie:

 

 

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here