Negatywny wynik testu na koronawirusa pozwoli Ci wziąć udział w meczu czy koncercie

Gubernator Andrew M. Cuomo ogłosił, że od 23 lutego działalność wznowić mogą duże stadiony i hale, w których odbywają się wydarzenia. Jednak, aby móc wziąć udział w wydarzeniach muzycznych i sportowych, trzeba będzie zaprezentować negatywny wynik testu na obecność koronawiwursa, wykonany 72 godziny przed wydarzeniem

W związku w tym, w nowojorskim Barlacys Center, 23 lutego fani będą mogli zobaczyć grę pomiędzy drużynami Nets i Sacramento Kings.

Obowiązywać będą zasady. W halach, które pomieścić mogą ponad 10,000 osób, obowiązywać będzie limit liczby osób wewnątrz – do 10 % pojemności miejsca. Każde wydarzenie musi zostać zatwierdzone przez władze stanu. Miejsca muszą zgłosić swoje wydarzenia wcześniej do Departamentu Zdrowia stanu Nowy Jork. Dodatkowe, wymagane będzie zakrycie twarzy, pomiar temperatury, a także, siedzenie w wyznaczonych miejscach. 

Wcześniej w tym tygodniu, gubernator ogłosił, że w stanie zorganizowanych zostanie około 300 pokazów muzycznych i teatralnych, których celem jest przywrócenie do funkcjonowania branży rozrywkowej. Przedsięwzięcie pod nazwą NY PopsUp, będzie stanowiło formę festiwalu sztuki. Wydarzenia organizowane będą w różnych częściach stanu, za darmo, w większości przypadków na zewnątrz. Początek 20 lutego, festiwal potrwa do Labor Day. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here