Niebezpieczny pożar na Greenpoincie – rodacy potrzebują naszej pomocy

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 14 lutego, o godzinie 10:22 p.m. straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze przy 49 Diamond Street na Greenpoincie. Całkowicie zniszczony został budynek rezydencyjny, w którym, jak wynika z relacji świadków, mieszkało przynajmniej 10 osób, większość z nich to Polacy. Nie wiadomo jeszcze co jest przyczyną pożaru.

Z powodu ognia i wody uszkodzone zostały również dwa sąsiadujące budynki. Mieszkańcy wszystkich trzech budynków zostali ewakuowani.

Pożar zaklasyfikowany został jako pożar 4 stopnia. W jego ugaszeniu udział brało 168 strażaków, z czego dwóch zostało lekko rannych i hospitalizowanych. Hospitalizowanych zostało również dwóch mieszkańców, ale z relacji świadków wynika, że już opuścili szpital, a rany ich nie są poważne.

Pożar opanowany został o godz. 1:28 nad ranem. Mieszkańcom spalonego domu pomocy udziela czerwony krzyż, ale również sąsiedzi i znajomi nie czekają bezczynnie. Pani Anna Sawicka, oraz jej siostra Magdalena, mieszkające kilka domów obok, organizują akcję pomocy dla poszkodowanych. Jak powiedziała w rozmowie z Radio RAMPA Pani Anna, potrzebne są ubrania, środki czystości, oraz telefony – mogą być nawet starsze modele. Jak powiedziała Pani Sawicka, mieszkańcy spalonego domu to dwie kobiety 20-30 lat, kobieta około 40 lat, jedna kobieta seniorka oraz mężczyźni 40-50 lat. Stracili oni cały dobytek, dokumenty, z domu wybiegli bez telefonów, a nawet kurtek.

Jak opowiada Pani Sawicka, w nocy usłyszała krzyki na ulicy. Myślała najpierw, że to kłótnia. Kiedy wyjrzała przed dom, zauważyła ludzi na ulicy i kłęby dymu, unoszące się ze strony 49 Diamond Street. Wkrótce pojawiły się płomienie. Nie zwlekając długo, Pani Ania wraz z rodziną zabrali najpotrzebniejsze rzeczy i również opuścili swój dom. Na szczęście ich budynek nie został uszkodzony, ale do domu wrócili dopiero późno w nocy.

Wszyscy chętni aby pomóc naszym rodakom proszeni są o kontakt z Paną Anną pod numerem telefonu: 646-705-2562 (proszę zostawić wiadomość lub wysłać SMS jeżeli Pani Anna nie odbierze od razu). Jeszcze dzisiaj, tj. 15 lutego, od godz. 6 p.m. w Kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie organizowana jest zbiórka potrzebnych rzeczy.

Zdjęcia i wideo z materiału powyżej nadesłała do Radia Natalia Bielonko, również mieszkanka Diamond Street.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here