Urszula Gacek odwołana ze stanowiska Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku

Urszula Gacek
Reklama - Advertisement

Urszula Gacek, odwołana została ze stanowiska Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku. Funkcję tą sprawowała od 21 grudnia 2014 roku. Na swoje stanowisko mianowana została w trakcie rządów Platformy Obywatelskiej. Informacja potwierdzona została, m.in. 13 lutego na Twitterze przez Krzysztofa Lisek, polityka z ramienia PO. Wiadomość tę udostępniła również Platforma na swoim Twitterze.

Z informacji uzyskanych przez Radio RAMPA wynika, że Konsul opuścić ma placówkę najpóźniej do końca 2016 roku. Nie wiadomo na razie kiedy nastąpi to dokładnie, ani kto zajmie jej stanowisko.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Konsulat RP w Nowym Jorku odmówiły komentarza w sprawie odwołania.

Urszula Gacek urodziła się w polskiej rodzinie w Wielkiej Brytani. Ukończyła Uniwersytet Oksfordzki. W 2005 roku wybrana została do senatu, gdzie była członkiem Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Pełniła również funkcję wiceprzewodniczącej Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej, a także funkcję delegata Senatu RP w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Od 2007 roku pełniła funkcję przedstawiciela RP w Parlamencie Europejskim. Od lutego 2011 do listopada 2014 roku, pełniła fukcję Ambasadora, Stałego Przedstawiciela RP przy Radzie Europy w Strasburgu.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here