Niewykluczane spotkanie prezydentów Dudy i Bidena w Nowym Jorku

Advertisement - Reklama

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch nie wykluczył, że podczas wrześniowego szczytu ONZ w Nowym Jorku dojdzie do spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Szef BBN przebywał w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z przedstawicielami Kongresu, Departamentu Stanu i Białego Domu.

Głównym tematem rozmów było wsparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją. Rozmowy dotyczyły także kwestii wzmacniania bezpieczeństwa Polski, jako jednego z czołowych państw udzielających pomocy humanitarnej oraz wojskowej Ukrainie. Senatorowie zadeklarowali pełne poparcie dla dalszego wsparcia Ukrainy oraz Polski.

Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Soloch przyznał, że jednym z tematów rozmowy z doradcą Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jackiem Sullivanem była kwestia ewentualnego spotkania obu prezydentów.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch ocenił, że Stany Zjednoczone dążą do rozstrzygnięć w wojnie z Rosją, które będą zgodne z dążeniami Ukrainy. Soloch spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami Białego Domu, Departamentu Stanu, Senatu oraz ekspertami.

 

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Paweł Soloch Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here