Robert Lewandowski w Barcelonie z numerem “9”

Advertisement - Reklama

Robert Lewandowski został zaprezentowany jako piłkarz Barcelony na stadionie Camp Nou. Polski napastnik będzie występował w koszulce z numerem ‘9’. Według szacunków hiszpańskiej prasy, Lewandowski został przywitany przez około 45 tysięcy fanów katalońskiej drużyny.

33-letni Robert Lewandowski pozdrowił kibiców przebywających na stadionie:
“Cześć. Cieszę się, że tu jestem. Jestem dumny z bycia piłkarzem Barcelony. To była długa i trudna droga żeby być tu z wami, ale na koniec jestem tu i jestem niezwykle szczęśliwy. Mam nadzieję, że damy wam na tym stadionie mnóstwo bramek i zwycięstw. Liczę na wasz doping w każdym ze spotkań.”

Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji Polski i Herculesa Alicante Jana Tomaszewskiego Polakowi zgotowano iście królewskie powitanie:

“Jest jednym z najlepszych piłkarzy świata w ostatnich latach. Jedna rzecz mnie osobiście niepokoi to dzisiejsze przyjęcie, to iście królewskie przyjęcie Roberta, ale z tym przyjęciem wiążą się jednak ogromne nadzieje. Robert te ostatnie 3 miesiące przeżywał bardzo emocjonalnie, bo Niemcy niestety nie wystawili mu dobrego świadectwa, wystawili sobie świadectwo, niegodnie pożegnali Roberta i on to przeżywał. Robert po takim przyjęciu zdaje sobie z tego sprawę i to na 100%, że jeśli Barcelona zagra w finale Ligi Mistrzów, bez względu na to, jak ten finał się zakończy to Robert dostanie złotą piłkę. Barcelona od chyba dwóch lat nic nie uzyskała, żadnego pucharu nie zdobyła, natomiast teraz wszystko będzie wiązane z przyjściem Roberta i jeśli zagra w finale Ligi Mistrzów to jestem przekonany, że Robert będzie piłkarzem roku, oczywiście jeśli będzie grał i będzie strzelał te bramki”.

W powitaniu Lewandowskiego uczestniczył prezes FC Barcelony – Joan Laporta. Po zaprezentowaniu kilku sztuczek technicznych Polak zagrał przez chwilę z dziećmi należącymi do szkółki piłkarskiej Barcelony.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: FC Barcelona

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here