Nowa inwestycja Microsoft w Polsce

Reklama - Advertisement

Nowa inwestycja Microsoft w Polsce. Podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach firma poinformowała, ze uruchomiła w naszym kraju pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej region przetwarzania danych w chmurze.
W wydarzeniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że Polska po raz pierwszy w historii ma szansę być częścią globalnego procesu transformacji cyfrowej i ogromnie na tym skorzystać. W czasie swojego wystąpienia podkreślił, że inwestycja ta przyspieszy transformację technologiczną w Polsce.

Podczas Kongresu premier ogłosił kolejną inicjatywę:

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński powiedział, że to wielka szansa dla polskiego biznesu.

Spółka w komunikacie prasowym poinformowała, że “Chmurowy region Microsoft to trzy niezależne fizyczne lokalizacje w okolicach Warszawy, z których każda składa się z jednego lub więcej centrów danych i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i zgodną z przepisami możliwość przechowywania danych w kraju”.
Microsoft jest obecny w Polsce od ponad 30 lat.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjecie: Microsoft/Coolcaesar/Wikipedia

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here