Nowojorczyków nie stać na życie w…NYC!

Reklama - Advertisement

Z opublikowanego we wtorek raportu Fund for New York City, wynika, że połowa gospodarstw domowych w Nowym Jorku ma problem z utrzymaniem się w tym mieście.

Jak czytamy w raporcie, Nowy Jork zmaga się z najgorszym kryzysem przystępności cenowej ostatnich dwóch dekad – połowa gospodarstw domowych w mieście nie miała dość pieniędzy, aby opłacić koszty mieszkania, mieć dostęp do wystarczającej ilości żywności i podstawowej opieki zdrowotnej oraz kosztów transportu.

Prawie 80% gospodarstw domowych uważa się za „obciążonych kosztem mieszkań”, co oznacza, że ponad 30% dochodu gospodarstwa domowego przeznacza się na czynsz.

Badanie wykazało, że gospodarstwa domowe w pięciu dzielnicach NYC muszą zarabiać co najmniej 100 000 USD rocznie, aby stać ich było na mieszkanie, jedzenie i transport. Aktualnie średnia rocznych zarobków gospodarstw domowych wynosi 70 000 USD.

Poniżej załączony jest pełny raport.

NYC2023_TCL.pdf

Zdjęcie: NYC.gov

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here