Nowa usługa w Naszej Unii na 10-lecie oddziału na Greenpoincie

Advertisement

1 października w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie, świętowano 10-lecie oddziału ale i rozpoczęcie Miesiąca Polskiego Dziedzictwa Narodowego w USA. Odział przy 100 Mcguinness Boulevard został otworzony w 2005 roku i stanowi glówną siedzibę P-SFUK. Placówka zrzesza obecnie 6,5 tys. członków.

W uroczystości jubileuszowej udział wzięli członkowie zarządu P-SFUK, dyrektorzy, a przede wszystkim członkowie Unii, wśród nich wielu młodych ludzi i dzieci. Przewodniczący Rady Dyrektorów, Pan Krzysztof Matyszczyk, ogłosił, że już wkrótce Nasza Unia wprowadzi nową usługę – wymianę walut – to absolutna nowość w Naszej Unii.

Nie zabrakło gości specjalnych takich jak: burmistrz miasta Cassino we Włoszech, Pan Giuseppe Golini Petrarcone, Dorota Andraka – prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Antoni Chrościelewski – komendant Okręgu 2 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Nowym Jorku, uczestnik bitwy pod Monte Cassino.

Na uroczystości pojawili się również harcerze, muzycy , którzy umilili wieczór wszystkim przybyłym na to wydarzenie, a także  grupa taneczna Polish-American Folk Dance Company, która nie tylko zaprezentowała polskie, tradycyjne tańce, ale zaprosiła gości do wspólnego poloneza.

Kulminacyjnym punktem programu było odśpiewanie tradycyjnego “sto lat”, złożenie życzeń dla Naszej Unii i jej pracowników, a także pokrojenie tortu.

Zobaczcie relację wideo.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here