Nowe regulacje przy Fresh Pond Road – będzie jeszcze trudniej z parkingiem

Reklama - Advertisement

Departament Transportu miasta Nowy Jork zatwierdził stworzenie linii uprzywilejowanej wzdłóż Fresh Pond Road na Ridgewood. Linia, której budowa zkończyła się 27 sierpnia, prowadzi w kierunku południowym od Bleecker Street do Putnam Avenue i jest otwarta tylko dla autobusów i pojazdów skręcających w prawo, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 3 p.m. do 7 p.m.

Plan rekonstrukcji Fresh Pond Road zawiera również: stworzenie płatnych w parkometrach miejsc parkingowych w bocznych ulicach od Fresh Pond Road, nowe strefy do rozładowywania ciężarówek oraz zatrzymywania się autobusów, odnowienie drogi na odcinku pomiędzy Metropolitan Avenue i Myrtle Avenue.

Plan ma na celu rozładowanie korków popołudniami i wieczorami, kiedy najwięcej osób korzysta z autobusów Q58. Jak podaje DOT, wówczas osiągają one średnią prędkość 3 mil na godzinę. Przeciwnicy pomysłu, wśród nich radny dzielnicy Robert Holden, zaniepokojeni są tym, że stworzenie linii dla autobusów, pozbawi drogę około 70 miejsc parkingowych, co może byc szkodliwe dla lokalnych biznesów wzdłuż Fresh Pond Road. W środę, przedstawiciele okołu 30 biznesów, złożyli grupowy pozew przeciwko miastu – uważają oni, że nowa linia będzie miała tragiczny wpływ na ich dochód.

W wywiadzie dla Radio RAMPA, radny Holden mówi, że miał inne propozycje na rozładowanie korków, ale administracja burmistrza nie słucha sugestii radnych i mieszkańców. 

 

 

DOT
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here