Nowe restrykcje dla podróżujących do Nowego Jorku

View of jet plane wing with cloud patterns
Reklama - Advertisement

Gubernator Stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo ogłosił, że każda osoba przyjeżdzająca do stanu Nowy Jork z jednego ze stanów, z których podróż wymaga kwarantanny, będzie musiała wypełnić formę, w której poda swoje dane kontaktowe oraz adres.

Od wtorku, 14 lipca, podróżujący do Nowego Jorku, wypełnić będą musieli Travel Health Form – w formie papierowej lub eketronicznej.

Osoby przylatujące do stanu, formę powinny otrzymać juz na pokładzie. Odpowiedni pracownicy będą oczekiwać na jej odebranie po wyjściu pasażera na lotnisko. Podróżujący, którzy nie pozostawią na lotnisku tej formy, będą musieli liczyć się z karą $2000 i nakazem obowiązkowej kwarantanny. 

Osoby, które przybywają do stanu Nowy Jork inną formą transportu – jak np. samochodami, autobusami czy pociągami – powinny formę wypełnić przez internet. Jest ona dostępna na stronie: https://forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

NAKAZ DOTYCZY OSÓB, KTÓRE PRZYBYWAJĄ DO STANU Z KONKRETNYCH STANÓW W USA, które uważane są za miejsca gdzie szczególnie niebezpiecznie rozprzestrzenia się koronawirus.

14 lipca, do listy stanów, przyjeżdzający z których powinni poddać się 14-dniowej kwarantannie, dodane zostały kolejne stany: Ohio, Minnesota, New Mexico, Wisconsin. Pełna lista stanów, oraz forma do wypełnienia drogą elektroniczną znajdują się na stronie: https://coronavirus.health.ny.gov/covid-19-travel-advisory

Nie jest jasne – nie ma bowiem precyzyjnej informacji ze strony władz – jak i czy stan będzie sprawdzał obecność danej osoby pod podanym adresem, czy w inny sposób egzekwował przestrzeganie kwarantanny. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here