Nowo otwarte Centrum Biznesu Polonijnego w Warszawie

Advertisement

W dniu 18 maja 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja Centrum Biznesu Polonijnego. Centrum Biznesu Polonijnego zostało powołane przy Stowarzyszeniu Wspólnota Polska. Celem nowo powstałego Centrum jest stworzenie narzędzi do aktywnej współpracy gospodarczej polskich środowisk w świecie, wymiany doświadczeń, promocji polskiej gospodarki, wykorzystania potencjału, siły i energii gospodarczej Polaków i Polonii na świecie. 

Do głównych zadań Centrum Biznesu Polonijnego należą:

  1. prowadzenie portalu informacyjnego dotyczącego biznesu polonijnego, współpracy międzynarodowej oraz promocji polskiej gospodarki;
  2. stworzenie bazy danych polonijnego biznesu;
  3. organizowanie Polonijnego Forum Ekonomicznego w ramach Forum Ekonomicznego;
  4. organizowanie seminariów, konferencji, targów i wydarzeń dotyczących promocji gospodarki polskiej i biznesu polonijnego.

Na antenie Radia RAMPA o nowo powstałym Centrum Biznesu Polonijnego i jego najbliższych planach opowiadał Sebastian Jaworowski – Członek Zarządu Krajowego Storzarzyszenia Wspólnota Polska.

 

Więcej informacji na temat Centrum Biznesu Polonijnego można znaleźć na stronach: Polonijnej Agencji Informacyjnej i Stowarzyszenia Współnota Polska.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here