Sportowe wakacje dla Polonii w Polsce

Advertisement

Na zbliżające się wakacje, ale i kolejne miesiące tego roku, Stowarzyszenie Wspólnota Polska przygotowało szereg imprez sportowych dla polonijnych dzieci i młodzieży, ale i całych rodzin.

O nadchodzącym kalendarium wydarzeń sportowych opowiadał na antenie Radia RAMPA Sebastian Jaworowski – Członek Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Wśród wymienionych imprez znajdują się:

  1. Polbasket dla dzieci i młodzieży – czerwiec/Pułtusk
  2. Turniej tenisa ziemnego czerwiec/Gdynia
  3. Żeglarstwo – czerwiec-lipiec/Gdynia
  4. Polonijne Igrzyska Dzieci i Młodzieży – czerwiec-lipiec/Łomża 
  5. Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży – lipiec-sierpień/Warszawa
  6. Siatkówka dla dorosłych – sierpień/Łomża
  7. Turniej golfowy – wrzesień/Pułtusk
  8. Biegi niepodległościowe we wszystkich krajach – listopad
  9. Mistrzostwa w narciarstwie biegowym–grudzień/Wisła
  10. Gala sportu polonijnego – grudzień/Warszawa

Od 31 marca 2022 roku Stowarzyszenie Wspólnota Polska jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który patronuje nad organizowanymi imprezami sportowymi. 

Głównymi sportowymi wydarzeniami polonijnymi są odbywające się co roku naprzemiennie latem i zimą Światowe Igrzyska Polonijne. W roku 2023 odbędą się już XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. 

Więcej na temat zbliżających się wydarzeń sportowych organizowanych dla Polonii można posłuchać w wywiadzie udzielonym dla Radia Rampa przez Sebastiana Jaworowskiego oraz na stronach Polonijnej Agencji Informacyjnej i Stowarzyszenia Wspólnota Polska. 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here