Nowoczesna metoda leczenia powędrowała z USA do Polski!

Reklama - Advertisement
Dobra wiadomość dla Polaków z Podkarpacia i sąsiednich regionów Polski, których wielu mieszka w Nowym Jorku i okolicach oraz w New Jersey. Oni sami (w razie potrzeby) i przede wszystkim ich najbliżsi będą mogli skorzystać z najnowszej metody leczenia, przysposobionej przez rzeszowski szpital prosto z USA. Klinika “Pro-Familia” zaprosiła właśnie kobiety do udziału w kwalifikacjach do bezpłatnych zabiegów tzw. termoablacji ultradźwiękowej, tzn. najnowocześniejszej, bezinwazyjnej metody leczenia mięśniaków macicy.
 
Jak przekazuje Ministerstwo Rozwoju, “Pro-Familia” to w obecnej chwili pierwsza placówka w Polsce, prowadząca badania naukowe nad skutecznością wspomnianej termoablacji (metody pozyskanej ze Stanów). 
Klinika otrzymała na nowy program specjalny grant finansowy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju plus dodatkowe pieniądze na zakup sprzętu służącego termoablacji.
 
“Metoda jest bardzo skuteczna i nie wymaga przeprowadzania operacji, dzięki czemu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Operacja polega na atakowaniu mięśniaka za pomocą wiązki ultradźwiękowej skierowanej bezpośrednio do jego środka oraz zlikwidowaniu guza poprzez podgrzanie go do temperatury ok. 70-80 stopni Celsjusza” – wyjaśniają specjaliści z Rzeszowa.
 
W tych dniach trwają zapisy pacjentek z całej Polski na sprawdzone już w Ameryce badania kwalifikacyjne do bezpłatnego usunięcia guza. Zapraszane są kobiety do 43. roku życia. Dodajmy – ograniczenie wieku spowodowane jest faktem, że mięśniaki występujące u starszych kobiet są zwykle uwapnione i gorzej unaczynione, co oznacza, że krew trudniej przez nie przepływa i ultradźwięki są w ich przypadkach mniej pomocne.
 
T.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here