Nowojorska Polonia uczciła Dzień Flagi na Greenpoincie

Reklama - Advertisement

30 kwietnia przed budynkiem PSFCU przy McGuinness Blvd. w dzielnicy Greenpoint w Nowym Jorku już po raz trzeci zebrała się nowojorska Polonia, aby uczcić Dzień Flagi.

Na wydarzenie przybył Konsul Generalny RP Adrian Kubicki, który w swoim przemówieniu podkreślił, że powinniśmy uczyć się od Amerykanów eksponować swoją flagę narodową i celebrować ją również w mniej formalnym stylu, np. w formie pikników, czego wyrazem było zdjęcie przez Konsula krawata. Po części oficjalnej i przecięciu przez Konsula wstęgi, odśpiewano hymn państwowy.

Ks. Proboszcz Grzegorz Markulak z parafii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie poświęcił wszystkie samochody, które pojawiły się na parkingu z flagami, w przeważającej większości były to polskie „Maluchy”, czyli Fiaty 126p, ale nie zabrakło też polonezów czy żuków.

Organizatorzy tego wydarzenia Grzegorz Maziarz, Tomasz Mucha i Igor Mucha dziękowali wszystkim uczestnikom za determinację, że pomimo bardzo deszczowej pogody nie poddali się i przybyli na obchody Dnia Flagi. Organizatorzy częstowali wszystkich kiełbaskami z grilla, pączkami, kawą i watą cukrową.

Dzieci z polskich szkół recytowały wiersze o fladze i śpiewały o niej piosenki.

Następnie wszystkie samochody udekorowane biało – czerwonymi flagami wyjechały w korowodzie na ulice Greenpointu, aby nasza polska biało – czerwona flaga, mogła powiewać na ulicach Nowego Jorku.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Grzegorz Maziarz, Tomasz Mucha, Józef Mucha, Igor Mucha oraz PACA – Polish Automotive Club of America.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here