65. Gala NYPD Pulaski Association

Reklama - Advertisement

21 kwietnia w Leonard’s Palazzo na Long Island, miejsce miała 65. doroczna gala NYPD Pulaski Association, czyli organizacji zrzeszającej policjantów polskiego i słowiańskiego pochodzenia w NYPD.

Prezesem organizacji jest obecnie Donna Zabo, dla której po kilku latach pełnienia swojej funkcji, jest to już ostatnia gala.

Podczas uroczystości wręczono tradycyjnie dwa wyróżnienia:

  • tytuł Pulaskian of the Year 2023 otrzymał Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, za swoją postawę, działalność, a także zaangażowanie w krzewienie więzi z Polakami w NYPD, a także, za umocnienie współpracy pomiędzy nowojorską a polską policją. Szczególnie podkreślano działalność Konsulatu w trudnym czasie pandemii, a także, wkład Konsula Kubickiego, w ukazanie historii tzw. “first responders” polskiego pochodzenia, z czasów ataku na World Trade Center w 20 rocznicę zamachu. 
  • Michael J. Buczek Pulaski Association Medal for Valor – na cześć polskiego policjanta, który poległ na służbie w NYPD – przyznano porucznikowi Timothy Brovakos, za jego spektakularnie skuteczną pracę w NYPD.

Wśród gości uroczystość byli również obecni i byli członkowie organizacji, wielu zaprzyjaźnionych policjantów – w tym z Chicago, a także, przedstawiciele NYPD. Departament reprezentował m.in. Jeffrey B. Maddrey – Chief of Department w NYPD, a jednym z gości był Joseph Reznick, były szef Internal Affairs w NYPD. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here