Radny Lincoln Restler o zmianach czekających Greenpoint

Reklama - Advertisement

2 maja – w dzień Polonii i Polaków za Granicą – studio Radio RAMPA odwiedził radny miasta Nowy Jork, Lincoln Restler, który reprezentuje dystrykt 33., w tym Greenpoint i Williamsburg. 

Minęło 18 miesięcy od kiedy Radny rozpoczął swoją pracę. Jednocześnie, rozpoczął pracę z nowym burmistrzem Adamsem i praktycznie nową, radą miasta NYC. Radny w rozmowie z Moniką Adamski, mówi o tym co uznaje za swoją spełnioną obietnicę wyborczą, a także o wyzwaniach, nad którymi pracuje – tutaj mowa choćby o budżecie miasta Nowy Jork. Radny podkreśla, że wierzy w to, że większe fundusze powinny być przeznaczone na lokalne sprawy i interesy mieszkańców miasta. Jest zdania, że sprawy migrantów przyjmowanych w NYC są ważne i istotne. Chce jednak też, aby interesy mieszkańców, stawiane były jako priorytet.

Radny opowiada o będących już w realizacji planach stworzenia nowego parku na Greenpoincie, a także, przypomina o swoim planie na stworzenie nowej podstawówki w dystrykcie. 

Radny Restler powiedział w wywiadzie, że podjął kroki, mające na celu stworzenie bardziej dostępnych cenowo możliwości na wyjem mieszkania w swoim dystrykcie – mówi gdzie dostępne będą nowe “affordable housing,” i podkreśla, że próg zarobkowy do tego aby się na nie kwalifikować, będzie wynosił od 40-70 tysięcy dolarów rocznie. Radny Restler komentuje sprawę wysokich kosztów utrzymania w mieście. 

W wywiadzie również m.in. o planach dalszych zmian przy McGuinness Blvd.; aktualizacja o powstającym przy Apollo Street na Greenpoincie przytułku dla bezdomnych; ważne zapewnienie co do sytuacji z budynkiem dawnej restauracji Polonez – budynek, który znajduje się już w rękach nowego właściciela, jest na zewnątrz w opłakanym stanie – pokrywa go grafitti, a daszek nad chodnikiem przed jego wejściem uległ już pewnemu zniszczeniu, co stanowi zagrożenie dla przechodniów. 4 maja, biuro Radnego potwierdziło do redakcji Radio RAMPA, że pierwsze kroki po tym wywiadzie, zostały już podjęte.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here