Nowy Jork “Warszawą Ameryki” – twierdzi Burmistrz Eric Adams

Advertisement - Reklama

W sobotę, 17 września na Bankiecie 85. Parady Pułaskiego, która miała miejsce w Hotelu Marriot Marquis na Manhattanie pojawił się sam Burmistrz Miasta Nowego Jorku Eric Adams. 

Burmistrz w swoim przemówieniu nazwał Nowy Jork “Warszawą Ameryki,” czyli stolicą amerykańskiej Polonii. Eric Adams nawiązał do czasów, gdy pracował jako policjant w dzielnicy Greenpoint, gdzie mieszkała największa społeczność polska, którą pamięta jako stabilną i bezpieczną.

Burmistrz wspomniał także o monumentach w USA, przedstawiających generała Pułaskiego i podkreslił wielki wkład zarówno generała Pułaskiego, jak i całej Polonii w rozwój USA. Dodał, że łączenie wartości wyniesionych z ojczystych krajów z amerykańskimi wartościami czyni Stany Zjednoczone wspaniałą krainą, jest to coś co Amerykanie nazywają „amerykańskim marzeniem”.

“A wy jesteście w bardzo dużym stopniu częścią tego marzenia” – powiedział Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams na zakończenie swojego przemówienia do przedstawicieli Polonii zgromadzonych na Bankiecie Parady Pułaskiego.

Następnie Burmistrz Miasta Nowego Jorku odebrał kwiaty z rąk Jadwigi Kopala, przywitał się przedstawicielami Konsulatu RP w Nowym Jorku Adrianem Kubickim i Stanisławem Starnawskim oraz Ambasadorem RP Markiem Magierowskim i opuścił Bankiet. 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here