NY: opóźnienia w szczepieniach

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo chce aby szczepienia w stanie Nowy Jork następowały szybciej niż do tej pory. W mieście Nowy Jork zostało użytych tylko 31% dostępnych szczepionek – szczepienia rozpoczęły się już trzy tygodnie temu. Gubernator wskazał na Nassau University Medical Center gdzie wydano tylko 19% dostęnych w placówce szczepionek i Westchester Medical Center, gdzie zużyto 32% dostępnych tam szczepionek. Gubernator powiedział, że od teraz, placówka musi zużyć 100% dostępnych szczepionek w ciągu 7 dni. Jeżeli dana placówka się nie dostosuje, wówczas, grożą jej kary a także to, że jej szczepionki zostaną przekazane innej placówce.

Burmistrz miasta Bill de Blasio, skrytykował gubernatora za jego plan. Przyznał jednak, że szczepienia muszą następować szybciej. Miasto Nowy Jork zaplanowało, że 1 milion osób zaszczepionych zostanie do końca stycznia 2021. Aby tego dokonać, burmistrz uruchamia placówki, w których będzie można przyjąć szczepionkę 24 godziny na dobę. Burmistrz powiedział również, że oczekuje, że większa doza szczepionek będzie dostarczona do miasta przez władze federalne, tak by plan udało się zrealizować. 

Tymczasem, w New Jersey zaszczepiono 100,000 osób – stan dysponuje 400,000 dawek. Stan New Jersey wzywa do pracy emerytowanych pracowników medycznych, aby pomogli w szczepieniu ludzi.

Również, w poniedziałek, w stanie Nowy Jork potwierdzono zarażenie nowym wariantem koronawirusa wykrytym oryginalnie w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna, u którego wykryto nowy wariant, związany jest ze sklepem jubilerskim w Saratoga Springs – we wtorek potwierdzono, że zaraził on kolejne osoby. Mężczyzna nie podróżował. Burmistrz miasta Bill de Blasio wezwał władze federalne do podjęcia decyzji o zamknięciu podróży między Wielką Brytania, a miastem Nowy Jork. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here