Wariant koronawirusa z UK wykryty w NY

Reklama - Advertisement

W poniedziałek, w stanie Nowy Jork potwierdzono zarażenie nowym wariantem koronawirusa wykrytym oryginalnie w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna, u którego wykryto nowy wariant, związany jest ze sklepem jubilerskim w Saratoga Springs – we wtorek potwierdzono, że zaraził on kolejne osoby. Mężczyzna nie podróżował.

Burmistrz miasta Bill de Blasio wezwał władze federalne do podjęcia decyzji o zamknięciu podróży między Wielką Brytania, a miastem Nowy Jork. Gubernator Andrew M. Cuomo, we wtorek, zaapelował do wszystkich, którzy podejrzewają, że są zarażeni nowym wariantem, aby zgłosili się do kontroli. Jak powiedział gubernator, wirus może spowodować nowe problemy w stanie. Choć nowy wariant koronawirusa nie jest bardziej śmiertelny, ma być bardziej zaraźliwy. Gubernator obawia się zwiększenia liczby osób hospitalizowanych w stanie. Przypomina, że jeżeli liczba osób hospitalizowanych w danym regionie będzie zbyt duża, wówczas, dany region trzeba będzie “zamknąć.”

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here