NYC: Chińska parada z okazji Nowego Roku odbędzie się mimo paniki wokół koronawirusa

Reklama - Advertisement

W niedzielę, 9 lutego, odbędzie się tradycyjna parada z okazji Nowego Roku Księżycowego celebrowanego przez naród chiński. Parada rozpocznie się o 1 p.m. ze skrzyżowania ulic Canal i Mott Street na dolnym Manhattanie, w dzielnicy Chinatown. Członkowie społeczności chińskiej są jednak zmartwieni, że panika wokół koronawirusa spowoduje, że ludzie nie przyjdą. 

W minionym tygodniu w dzielnicy Chinatown było wyjątkowo spokojnie: w dzień roboczy nawet na ulicy można było znaleźć parking, było również mniej tłoczno i mniej korków niż zwykle. Właściciele biznesów w tej okolicy są zmartwieni, że biznes nie idzie tak jak zwykle i mówią wprost: to wina dezinformacji na temat koronawirusa.

Jak podaje NewYork1, Senator stanowy John Liu, który reprezentuje część Queensu, również zamieszkałą przez populację azjatycką, powiedział, że ludzie stali się ofiarą “oszustwa koronawirusa.” Senator, który planuje wziąć udział w niedzielnej paradzie, stwierdził, że społeczeństwo zapomina ile ludzkich istnień pochłania co roku znany dobrze wirus grypy, a poddaje się panice wokół koronawirusa. 

Do tej pory zarażonych koronawirusem jest ponad 31,000 ludzi na całym świecie. Wirus zabił ponad 600 osób, głównie w Chinach. Władze potwierdziły, że wśród ofiar jest jeden Amerykanin, który zachorował i zmarł w miejscowości Wuhan w Chinach. Pomimo tego, że w Nowym Jorku kilka osób badanych było na obecność wirusa, żaden z przypadków się nie powierdził i oficjalnie, w Nowym Jorku nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here