NYC: koronawirus w szkołach 306 na Woodhaven i Jamaica High-School

Strażnik w szkole P.S. 306 na Woodhaven jest kolejną osobą zarażona koronawirusem w dzielnicy Queens. Wiadomość potwierdził na Twitterze przewodniczący Rady Miasta NYC Corey Johnson. Tymczasem, Radio RAMPA otrzymało wiadomość, że kolejny przypadek został potwierdzony w Jamaica High-School. 

W szkole P.S. 306 w tej chwili przeprowadzana jest dezynfekcja szkoły, która jutro ma zostać otwarta dla uczniów, jeżeli decyzji tej nie zablokuje Departament Zdrowia. Wiadomo, że strażnik ostatni raz był w pracy 6 marca. 

Wielu polityków lokalnych, wywiera presję na burmistrzu miasta Bill’u de Blasio, aby podjął decyzję o zamknięciu szkół publicznych. Wśród nich radny Costa Constantinides, który nakłania rodziców z dzielnicy Queens, do tego aby nie pozwolili swoim dzieciom pójść do szkoły. Podobną wiadomość wysłała tymczasowo sprawująca urząd prezydenta dzielnicy Queens Sharon Lee. 

Nauczyciele nowojorscy planują zaprotestować wobec braku decyzji od burmistrza de Blasio i zapowiadają masowe “zwolnienia” na 18 marca.

W 19 stanach USA zamknięto szkoły publiczne. W Nowym Jorku zamknięte są szkoły katolickie w archidiecezji New York, diecezjach Queens i Brooklyn, a także, jak w niedzielę ogłosił gubernator Andrew M. Cuomo, szkoły w hrabstwie Nassau na Long Island.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here