NYC: sprzątanie ulic zawieszone do 14 kwietnia, 10 placów zabaw zamkniętych

Reklama - Advertisement

We wtorek, burmistrz miasta Nowy Jork Bill de Blasio ogłosił, że za niestosowanie się do zaleceń dotyczących utrzymywania dystansu pomiędzy ludźmi, miasto Nowy Jork zamyka 10 następujących placów zabaw: Queens: Mauro Playground, Staten Island: dwa place zabaw w Clove Lakes Park, Brooklyn: Middleton Playground; dwa place zabaw w Fort Greene Park; Brighton Playground, Bronx: Watson Gleason Playground, Manhattan: Fort Tryon – Jacob Javits Playground; Raoul Wallenberg Playground.

Burmistyrz podkreślił, że jeżeli zagęszczenie ludzi nie poprawi się w innych miejscach, lub użytkownicy placów zabaw nie dostosują się do wytycznych miasta, inne parki też mogą zostać zamknięte. Do tej pory, na 80 boiskach do koszykówki zdemontowano kosze, tak aby zapobiec grze grupowej. 

W niedzielę, burmistrz ogłosił, że jeżeli policja zauważy osoby, które nie przestrzegają zasad co do utrzymywania dystansu lub ograniczania zgromadzeń, wydawane będą upomnienia, a jeżeli w dalszym ciągu, dana osoba lub osoby, nie zastosują się do upomnienia, nadawane będą kary grzywny w wysokości od 250-500 USD.

Dodatkowo, do końca najbliższego weekendu, przedłużony zostaje pilotażowy program zamknięcia ulic dla samochodów, a udostępnienia ich dla pieszych. Następujące ulice zostają zamknięte dla ruchu samochodowego (z wyjątkami), do końca niedzieli, 5 kwietnia, od 10 rano do 7 wieczorem:

  • Manhattan: Park Ave pomiędzy 28th a 34th ulicą
  • Brooklyn: Bushwick Ave, od Johnson do Flushing
  • Queens: 34th Ave, od 73rd do 81st 
  • Bronx: Grand Concourse, pomiędzy E. Burnside and 184th

Policja będzie zajmowała się monitorowaniem ruchu i zachowań przy tych ulicach. 

Burmistrz ogłosił również, że do 14 kwietnia zawiesza sprzątanie ulic w mieście Nowy Jork (alternate side parking rules).

We wtorek rano, w stanie Nowy Jork potwierdzono 75,795 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym 43,139 w mieście Nowy Jork. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here