Od 1 lipca podwyżki w NJ Transit

Reklama - Advertisement

Rada NJ Transit zatwierdziła w środę, 15-procentowe podwyżki opłat za przejazdy swoimi środkami transportu – podwyżki mają wejść w życie 1 lipca.

To pierwsze podwyżki w NJ Transit o dekady. NJ Transit stoi w obliczu deficytu o wysokości 100 milionów dolarów na rok budżetowy 2025 i rosnących kosztów – argumentowała agencja.

Podwyżki wejdą w życie niedługo po tym, jak w czerwcu, zacznie obowiązywać congestion pricing – czyli dodatkowe $15 za wjazd na Manhattan poniżej 60 ulicy.

Podwyżki w NJ Transit w praktyce oznaczają: wzrost z $1.60 do $1.80 za przejazdy lokalne autobusem; wzrost z $3.50 do $4.00 za przejazd międzystanowy autobusem z Jersey City do Port Authority Bus Terminal; wzrost z $16 do $18.40 za przejazd w jedną stronę pociągiem z Princeton Junction do New York Penn Station.

Jak pokazują ostatnie statystyki – 123 tysiące osób używa NJ TRANSIT każdego dnia aby dostać się do Penn Station; kolejne 200 000 osób dziennie używa stacji Port Authority, gdzie głównie dociera transport NJ Transit.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here