Od pogody do czekania na części zamienne. Powody, dla których opóźniają się loty

Reklama - Advertisement

Każdy podróżujący pasażer zna to uczucie zawodu, które nas spotyka na lotnisku, gdy dowiadujemy się, że planowany lot opóźnia się.

Jedynie 1 czerwca bieżącego roku na całym świecie odwołano 1237 lotów, a 19181 lotów było opóźnionych (dane flightstats.com). W ciągu miesiąca takich lotów jest około pół miliona.

Różne przyczyny mogą mieć wpływ na krótsze lub dłuższe opóźnienia lotów – od złych warunków pogodowych, technicznych usterek do załogi samolotu, która utknęła w korku na drodze.

Według specjalistów linii Small Planet Airlines każdy przypadek jest indywidualny, a uwięzieni na lotnisku podróżujący nawet nie podejrzewają, jaka praca wre w celu jak najszybszego rozstrzygnięcia zaistniałych problemów.

Najbardziej znany dla wszystkich problem, z powodu którego zawiesza się operacje lotnisk i linii lotniczych, to zła pogoda. Może trudno to sobie wyobrazić, jednak na całym świecie o każdej porze jest około kilka tysięcy burz. Duże opady śniegu, gęsta mgła, wiatr – to wszystko może mieć wpływ nie tylko na długie opóźnienia lotów, ale nawet na ich odwołanie.

Chociaż z powodu złych warunków pogodowych podróżujący czasami muszą spędzić na lotnisku nie jedną godzinę, to większość opóźnień lotów nie jest długa i nie powoduje większych kłopotów.

Według Zbigniewa Młotkowskiego, kierownika odpowiedzialnego w Small Planet Airlines, krótkie opóźnienia lotów zazwyczaj są spowodowane zakłóceniami na lotnisku, zakłóceniami międzynarodowej kontroli lotniczej lub po prostu godzinami szczytu lotów.

Źródło: http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here