Ofiary pożaru budynku mieszkalnego w Filadelfii

Reklama - Advertisement

Co najmniej trzynaście osób zginęło w wyniku pożaru budynku mieszkalnego w Filadelfii. Wśród ofiar jest siedmioro dzieci. Na razie nie ujawniono w jakim były wieku.

Craig Murphy z lokalnej straży pożarnej powiedział, że pierwszy raz zetknął się z taką tragedią. “”To było straszne. Pracuję tu od 30-35 lat. To jest prawdopodobnie jeden z najgorszych pożarów przy których byłem”.

W budynku znajdowały się mieszkania komunalne. W sumie mieszkało tam dwadzieścia sześć osób. Budynek miał trzy kondygnacje. Ogień pojawił się na drugiej. Strażacy przybyli na miejsce około 6:40 rano czasu lokalnego. Po pięćdziesięciu minutach od chwili podjęcia akcji gaśniczej opanowali ogień.

W budynku były cztery czujniki dymu. Żaden z nich jednak nie zadziałał. Po pożarze pojawiły się sprzeczne informacje na temat tego kiedy ostatni raz sprawdzano czujniki. Według strażaków w 2020 roku, a według administratora budynku w 2021.

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here