Okręt wojskowy-szpital “Comfort” przybył do Nowego Jorku

Reklama - Advertisement

W poniedziałek do południa, do zatoki nowojorskiej dopłynął okręt wojskowy-szpital “Comfort” – 1000 łóżek szpitalnych, 12 sal operacyjnych oraz 1200 osób należących do personelu medycznego służyć będą jako niezbędna pomoc dla przeciążonej, nowojorskiej służby zdrowia – szpital ten będzie używany aby nieść pomoc osobom nie dotkniętym koronawirusem.

Poniżej wideo, które zarejestrował Mariusz Kutrzuba, kiedy okręt wpływał do Nowego Jorku:
 

Jak powiedziano w trakcie konferencji prasowej, szpital służyć będzie osobom, które nie są zarażone koronawirusem. Szpitale w mieście przygotowują się do tego, aby w ich wnętrzach znajdowały się w większości łóżka służące pacjentom wymagającym intensywnej terapii. Stąd miasto, potrzebuje miejsc, gdzie będą mogły być umieszczone osoby, które nie wymagają intensywnej terapii – takim miejscem ma być szpital na okręcie, czy placówki w Javits Center.

Na statku istnieje możliwość natychmiastowego przyjęcia 750 pacjentów, z możliwością powiększenia pojemności do 1000 łóżek. 

Pomoc medyczna dla osób, które będą leczone na okręcie, nie będzie zależała od posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego – w przypadku jego braku, leczenie odbywać będzie się na koszt państwa. Szpital będzie gotowy aby przyjąć pierwszych pacjentów we wtorek. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here