Ołena Zełenska w Białym Domu

Reklama - Advertisement

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska od niedzieli przebywa z wizytą w Waszyngtonie. Spotkała się tam z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem, a wczoraj została przyjęta w Białym Domu.

Ołena Zełenska spotkała się z Prezydentem Joe Bidenem i jego żoną Jill Biden. Pierwsza Dama USA mówiła, jak duże wrażenie zrobiła na niej wizyta na Ukrainie w maju tego roku. 

Dzień wcześniej podczas spotkania z Ołeną Zełenską Sekretarz Stanu Anthony Blinken wyraził stałe poparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy w wojnie z Rosją. 

Dziś Ołena Zełenska wygłosi swoje przemówienie w Kongresie. Pierwsza Dama Ukrainy wystąpi w tym samym audytorium, gdzie jej mąż Prezydent Wołodymyr Zełenski przemawiał do Kongresu w marcu tego roku, zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. W liście do członków Kongresu Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała, że Ołena Zełenska opowie o brutalnym traktowaniu kobiet i dziewcząt przez wojska rosyjskie, w tym porwaniach, deportacjach w głąb Rosji oraz gwałatch. Pierwsza Dama Ukrainy ma również mówić o sytuacji ekonomicznej i humanitarnej w swoim kraju, a także o uznaniu Rosji za kraj sponsorujący terroryzm. Przemówienie zaplanowane jest na 11:00 a.m.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjecia: Biały Dom Twitter

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here