W NYC otwarto trzy punkty szczepień na małpią ospę

Syringe
Reklama - Advertisement

Nowy Jork zbliża się do 500 potwierdzonych przypadków małpiej ospy i jest uważany za epicentrum epidemii w Stanach Zjednoczonych.

W dniu 17 lipca w Nowym Jorku otwarto trzy punkty masowych szczepień w walce z epidemią małpiej ospy: w Aviation High School w Queens, Bushwick Education na Brooklynie i Bronx High School of Science.

Komisarz ds. zdrowia Ashwin Vasan spodziewa się, że liczba zakażonych znacznie wzrośnie wraz ze wzrostem przeprowadzanych testów. 

Jak donosi CBS2, lokalny popyt na szczepionkę przeciwko ospie małp znacznie przewyższa podaż rządu federalnego. Departament Zdrowia twierdzi, że w tym tygodniu spodziewane są kolejne dawki od rządu federalnego. 

Komisarz ds. zdrowia podkreśla, że ​​choroba jest bardzo nieprzyjemna, ale uleczalna. Jak dotąd epidemia nie obciąża lokalnych szpitali.

Na stronach Departamentu Zdrowia Stanu Nowy Jork można znaleźć potrzebne informacje o szczepieniach przeciwko małpiej ospie, a takze jej objawach, sposobach transmisji oraz profilaktyce. 


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here