Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska w USA

Reklama - Advertisement

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska spotkała się w Waszyngtonie z szefem amerykańskiej dyplomacji Anthonym Blinkenem – poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. We wtorek, żona prezydenta Ukrainy zostanie przyjęta w Białym Domu przez pierwszą damę USA Jill Biden.

Wedłud komiunikatu sekretarz stanu USA i pierwsza dama Ukrainy rozmawiali o ogromnych kosztach ludzkich rosyjskiej inwazji. Sekretarz zdecydowanie potepił brutalne ataki Rosji w wyniku których giną i zostają ranni cywile, które niszczą domy, szkoły, szpitale oraz infrastrukturę cywilną, w tym atak na winnicę, w którym zginęło troje dzieci – oświadczył Ned Price. Rzecznik Departamentu Stanu podkreślił, że Anthony Blinken zapewnił, że Stany Zjednoczone będą nadal zapewniać pomocy Ukrainie. Sekretarz podkreslił wszechstronne i trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie Ukrainy, by odniosła zwycięstwo w niesprawiedliwej i niesprowokowanej wojnie wypowiedzianej przez Rosję – dodał Ned Price.

Ołena Zełenska napisała na Twitterze, że przebywa w Waszyngtonie na zaproszenie Jill Biden, która odwiedziła Ukrainę w maju. Dziś obie pierwsze damy spotykają się w Białym Domu. Rozmowy będą miały prywatny charakter. Jutro Zełenska wygłosi przemówienie w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

 


/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Anthony Blinken Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here