Operacja London Bridge – co następuje po śmierci królowej Elżbiety II?

Reklama - Advertisement

Nie żyje Elżbieta II z dynastii Windsor, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Była najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. 21 kwietnia skończyła 96 lat. 

Z czym wiąże się operacja ‘London Bridge’, która rozpoczęła się z momentem śmierci Królowej? Jakim władcą będzie Król Karol III? Dlaczego, żona Króla Karola będzie nosiła miano Królowej, a dlaczego mąż Elżbiety II nosił tytuł Księcia? Jak na ogłoszenie wieści o śmierci Królowej przygotowały się brytyjskie media? Jak śmierć Elżbiety II wpłynie na codzienne sprawy nie tylko Brytyjczyków, ale również mieszkańców m.in. Kanady czy Australii – wymienić bowiem z czasem, trzeba będzie wszystkie banknoty i monety z podobizną Królowej… O tym także jak Królowa radziła sobie ze skandalami i politycznymi turbulencjami, oraz czy monarchia opłaca się Wielkiej Brytanii i jak jest kosztowna, w porównaniu choćby z utrzymaniem amerykańskich prezydentów – o tym wszystkim w Radio RAMPA opowiada Jakub Staniewski, pasjonata i znawca monarchii brytyjskiej.

Jakuba Staniewski jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zainspirowany historią swojej rodziny, od dekady zajmuje się zgłębianiem losów i kulis operowania monarchii brytyjskiej. 

Zapraszamy.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here