Advertisement - Reklama

Departament Sanitarny miasta Nowy Jork ogłosił alert śnieżny na poniedziałek, 27 lutego 2023 r., od godziny 4 p.m.. Alert obowiązuje do godziny 9:00 a.m. we wtorek.

Opierając się na aktualnych prognozach pogodowych, możliwy jest opad śniegu, powodujący od 2 do 5 cali błota pośniegowego lub mokrego śniegu. Wszystkie informacje o pogodzie oraz informacje o reakcji miasta można znaleźć na stronie internetowej miasta Severe Weather pod adresem www.nyc.gov/severeweather lub dzwoniąc pod numer 311.

W ostrzeżeniu śnieżnym, Departament Sanitarny koordynuje zarządzanie kryzysowe miasta Nowy Jork i Departamentu Transportu, zgodnie z protokołem odśnieżania i planami śnieżnymi każdej agencji. Wszystkie odpowiednie służby miejskie zostały powiadomione o ostrzeżeniu śnieżnym. Pełna flota ponad 700 solarek będzie ustawiona i gotowa do pracy od godziny 16:00 w poniedziałek. Dodatkowo ciężarówki do zbiórki śmieci zostaną zamienione w pługi śnieżne, gotowe do orki, gdy spadnie dwa cale śniegu. Dział posiada ponad 2000 pojazdów pługowych. Departament jest w pełni zaopatrzony w ponad 700 milionów funtów soli.

Zbiórka śmieci/recyklingu:
Obecnie nie przewiduje się opóźnień w odbiorze. Mieszkańcy mogą wystawiać materiały przy krawężniku zgodnie z normalnym harmonogramem.

Alternatywny parking
We wtorek, 28 lutego, zostaną zawieszone przepisy dotyczące alternatywnego parkowania bocznego. Parkometry dalej trzeba opłacać.

Wytyczne dla otwartych restauracji
Restauracje przydrożne w restauracjach Open mogą działać normalnie podczas tego zdarzenia śnieżnego, jeśli właściciel firmy uzna, że jest to bezpieczne. 

Chronione ścieżki rowerowe
Zabezpieczone ścieżki rowerowe będą wstępnie posypywane solanką i oczyszczane równolegle z pasami dla samochodów. Właściciele nieruchomości nie mogą odśnieżać chodników na ścieżki rowerowe.

Informacje o odśnieżaniu
Przypominamy, że właściciele nieruchomości, w tym restauracje z zewnętrznymi obiektami gastronomicznymi, NIE mogą wpychać śniegu na ulicę, w tym na ścieżki rowerowe. Utrudnia to odśnieżanie i jest niezgodne z prawem. Śnieg może być przesuwany pod budynek, do linii krawężnika lub na obszary na terenie prywatnym. Chodniki powinny być przejezdne dla wszystkich pieszych.

Nowojorczyków zachęca się również do zarejestrowania się w Notify NYC, bezpłatnym miejskim systemie powiadamiania o nagłych wypadkach. Za pośrednictwem usługi Notify NYC nowojorczycy mogą rejestrować się w celu odbierania połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych i e-maili z powiadomieniami o poważnych zdarzeniach pogodowych i sytuacjach awaryjnych. Aby zapisać się do Notify NYC, zadzwoń pod numer 311, odwiedź stronę www.nyc.gov lub śledź @NotifyNYC na Twitterze.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here