Reklama - Advertisement

Przełomowy raport zawiera szczegółowe informacje na temat ekonomicznego wzrostu spożywania posiłków na świeżym powietrzu podczas pandemii COVID.

Program tak zwanych “Otwartych ulic,” pomógł utrzymać lokalne restauracje i bary – oraz całą gospodarkę miasta – podczas pandemii.

Korzystając z danych o przychodach ze sprzedaży, raport „Streets for Recovery” wskazuje, że firmy, które funkcjonowały jako restauracje i bary na otwartych ulicach  – wolnych od samochodów – znacznie wyprzedziły zyskich innych restauracji.

„Otwarte ulice były ratunkiem dla firm walczących podczas pandemii, a sukces programu potwierdza, że możemy zarówno utrzymać, jak i zwiększyć żywotność ekonomiczną poprzez inne wyobrażenie sobie korzystania z naszych przestrzeni publicznych,” powiedział komisarz Departamentu Transportu Ydanis Rodriguez . „Jesteśmy wdzięczni za wsparcie burmistrza Adamsa, rady miejskiej, prezydentów gmin, sektora prywatnego i Bloomberg Associates, ponieważ wykorzystujemy te przełomowe badania do informowania o naszej pracy i zapewniania, że program Open Restaurants będzie trwały”.

Zdjęcie: NYC DOT

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here